Walters błyszczy w świetle stadionu TQL w wygranym 2:0 meczu z New York City FC II

Decydujące zwycięstwo FC Cincinnati 2, które podtrzymuje nadzieje na play-off, dzięki końcowemu wynikowi 2:0 przeciwko New York City FC II. Zwycięstwo to jest tym bardziej znaczące, że po raz pierwszy drużyna wygrała mecz z New York City FC II. Pomarańczowi i Niebiescy wygrali dwa z trzech ostatnich meczów MLS NEXT Pro.

Nagłówek Castellano i Pinto

To Jesus Castellano otworzył wynik dla FC Cincinnati 2 w 32. minucie, zdobywając trzeciego gola w sezonie. Salim Adams zapewnił swoją pierwszą asystę w tym roku, kiedy po przejęciu piłki w pobliżu pomocy zastał Castellano w niebezpiecznej pozycji. Castellano szybko wyprzedził obrońcę, a następnie zakończył niskim strzałem w dalszy słupek.

Pięć minut później Castellano prawie podwoił prowadzenie Cincinnati, gdy odebrał dośrodkowanie Kai Thomasa z prawego skrzydła. Pomimo nacisku z tyłu Castellano nie zdążył odpowiednio dopasować strzału i niebezpieczeństwo zostało wreszcie zażegnane.

W drugiej połowie Malik Pinto strzelił swojego trzeciego gola w sezonie w 53. minucie, podwyższając wynik na 2:0 dla Orange i Blue. Pinto właśnie otrzymał podanie od Castellano, co dało mu okazję do znalezienia się sam na sam z bramkarzem. Pinto precyzyjnym strzałem minął Alexandra Rando i zdobył bramkę. Ta asysta pozwoliła Castellano zanotować swoją czwartą asystę w sezonie, co pozwala mu być wspólnym liderem w tej kategorii.

Mocna obrona

Pomimo rzutu karnego wykonanego przez New York City FC II w 87. minucie, Pigeons zdołali zachować czyste konto dzięki obronie Paula Waltersa. Ten ostatni w tym meczu zaliczył siedem interwencji, w tym rzut karny, co było drugim najlepszym indywidualnym występem drużyny w tym sezonie. Walters jest także liderem Cincinnati z 64 interwencjami w 15 meczach.

Następna gra i podsumowanie

Następny mecz Orange et Bleu odbędzie się 2 września przeciwko Atlanta United 2 na stadionie Fifth Third Bank. Ten mecz będzie transmitowany na żywo w ramach przepustki sezonowej MLS w aplikacji Apple TV.

Dzięki temu ważnemu zwycięstwu FC Cincinnati 2 kontynuuje walkę o miejsce w play-offach. Zawodnicy wykazali się solidnością w defensywie, a także imponującą skutecznością w ofensywie, szczególnie dzięki występom Castellano i Pinto. Kibice z niecierpliwością czekają na resztę sezonu i mają nadzieję, że zespół utrzyma dobrą passę.