St. Louis CITY SC przegrywa 2:1 ze Sportingiem KC na stadionie Children’s Mercy Park

W sobotni wieczór na stadionie Children’s Mercy Park St. Louis CITY SC przegrało 2:1 ze Sporting KC. St. Louis objął prowadzenie po trafieniu Sama Adenirana w 22. minucie, po czym Alan Pulido strzelił dwa gole w pierwszej połowie i zapewnił gospodarzom zwycięstwo. Następnie drużyna CITY SC uda się na zachodnie wybrzeże na wyjazdowy mecz z LA Galaxy w niedzielę, 10 września.

Sam Adeniran strzela swojego szóstego gola w sezonie dla CITY SC

Sam Adeniran strzelił swojego szóstego gola w MLS dla CITY SC w siódmym rozpoczęciu sezonu.

Nökkvi Thorisson i Anthony Markanich po raz pierwszy wystartowali w barwach CITY SC.

St. Louis pozostaje liderem Konferencji Zachodniej MLS

Po 27 meczach St. Louis pozostaje na szczycie Konferencji Zachodniej MLS z 47 punktami.

Indiana Vassilev zanotował swoją piątą asystę w sezonie

Indiana Vassilev zanotował swoją piątą asystę w sezonie.

Celem akcji

STL – Sam Adeniran (Indiana Vassilev), 22. minuta: Sam Adeniran strzela lewą nogą z lewej strony pola karnego w prawy dolny róg. SKC – Alan Pulido (Dániel Sallói), 31. minuta: Alan Pulido strzela prawą nogą z bardzo małej odległości w lewy dolny róg. SKC – Alan Pulido (Jake Davis), 44. minuta: Alan Pulido strzela prawą nogą ze środka pola karnego w lewy dolny róg.

Następny mecz

W niedzielę 10 września CITY SC uda się na Zachodnie Wybrzeże na wyjazdowy mecz z Los Angeles Galaxy.

2 września 2023 r. – Children’s Mercy Park (Kansas City, Kansas)

Podsumowanie celów

Sporting KC: 2 gole w pierwszej połowie, St. Louis CITY SC: 1 gol w pierwszej połowie.

Podsumowanie usterek

SKC: Alan Pulido (ostrzeżenie), 71. minuta. STL: Rasmus Alm (ostrzeżenie), 81. minuta. SKC: Tim Melia (ostrzeżenie), 86. minuta. STL: João Klauss (ostrzeżenie), 89. minuta. SKC: Roger Espinoza (ostrzeżenie), 90+5 minuta.

Składy zespołu

SKC: bramkarz Tim Melia; Obrońcy Andreu Fontas, Dany Rosero, Jake Davis, Logan Ndenbe; Pomocnicy Felipe Gutierrez, Erik Thommy, Remi Walter; Napastnicy Johnny Russell, Alan Pulido, Daniel Salloi.

STL: Bramkarz Roman Bürki; Obrońcy Kyle Hiebert, Tim Parker, Joakim Nilsson, Anthony Markanich; Pomocnicy Njabulo Blom, Indiana Vassilev, Jared Stroud, Nökkvi Thórisson, Tomáš Ostrák; Napastnik Sam Adeniran.

Sędzia: Allen Chapman. Asystenci sędziów: Jeffrey Swartzel, Brooke Mayo. Czwarty sędzia: Jeremy Scheer. VAR: Geoff Gamble. AWAR: Joshua Patlak. Miejsce: Park Miłosierdzia dla Dzieci. Pogoda: słonecznie, 90 stopni.