Sounders FC przegrywa 3:1 z FC Dallas w drugim meczu serii play-off

Sounders FC przegrał 3:1 z FC Dallas w drugim meczu serii „Round One” play-offów Audi MLS Cup 2023. Pomimo gola Jordana Morrisa na początku drugiej połowy, który przywrócił wynik na 2:1, zespół Rave Greenowi nie udało się wyrównać, a Hoops dołożyli trzeciego gola w doliczonym czasie gry i zapewnili gospodarzom zwycięstwo 3:1.

FC Dallas obejmuje prowadzenie

Dallas szybko otworzyło wynik, a Paul Arriola dośrodkował i w szóstej minucie trafił do siatki. Zespół z Teksasu podwoił prowadzenie w 18. minucie, a Jesús Ferreira wykorzystał rzut karny.

Jordan Morris zmniejsza wynik

Morris zmniejszył stratę dla Seattle na moment w drugiej połowie, zdobywając piłkę, pobiegł lewym skrzydłem i w 48. minucie minął Maartena Paesa z Dallas. Był to ósmy gol Morrisa w karierze w play-offach MLS Cup, zremisowany z kolegą z drużyny Nicolásem Lodeiro.

Stracone szanse Seattle

Seattle o włos nie doprowadziło do wyrównania w końcówce meczu przy kilku okazjach, w tym po sprawdzeniu wideo potencjalnego rzutu karnego, który zakończył się bez sprawdzenia, a Dallas zdołał dodać ostatniego gola w doliczonym czasie gry w drugiej połowie dzięki Jaderowi Obrianowi.

Decydujący mecz w Seattle

W serii pomiędzy Sounders FC i FC Dallas doszło do remisu po jednym meczu, a oba kluby zmierzą się z decydującym meczem, który odbędzie się w Seattle w piątek, 10 listopada o 19:00 czasu PT / Apple TV, iHeartMedia Seattle, SiriusXM FC 157 , El Rey 1360 rano). Zwycięzca piątkowego meczu awansuje do półfinału Konferencji Zachodniej, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą serii LAFC-Vancouver.

Dzięki dzisiejszemu wynikowi Sounders FC i FC Dallas wygrały po jednym meczu w serii składającej się z trzech rund pierwszej. Decydujący mecz w tej serii zostanie rozegrany 10 listopada na Lumen Field. Seattle zyskało przewagę na własnym boisku, zajmując drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej w sezonie zasadniczym MLS (FC Dallas zajął siódme miejsce na Zachodzie).

Po dzisiejszym meczu we Frisco rekord Sounders FC w fazie play-off MLS Cup poprawił się do 23-14-7 od inauguracyjnego sezonu MLS klubu w 2009 roku. 23 zwycięstwa Seattle w play-offach to trzy więcej niż kolejny zespół od czasu dołączenia Rave Green do ligi (LA Galaxy , 20 zwycięstw w play-offach Pucharu MLS od 2009 roku).

Dzisiejszy mecz był dziesiątym meczem Seattle z FC Dallas w fazie play-off. Rave Green mają teraz w tych meczach bilans 5-3-2. Przed tegoroczną inauguracją serii play-off obie drużyny ostatni raz spotkały się w 2020 roku w półfinale Konferencji Zachodniej, gdzie Seattle wygrało mecz 1:0.

Pomimo wyeliminowania FC Dallas w czterech z pięciu dotychczasowych serii play-offów, Sounders FC nigdy nie wygrało na stadionie Toyota w fazie play-off MLS Cup. Rekord Seattle w północnym Teksasie w tych meczach to 0-3-1.

Startując dziś wieczorem, Jordan Morris rozegrał swój 200. mecz we wszystkich rozgrywkach dla Rave Green, stając się dopiero ósmym zawodnikiem klubu, który osiągnął taką liczbę meczów.

Gol Morrisa w 48. minucie był jego ósmym golem w fazie play-off MLS Cup dla Seattle. Pochodzący z Mercer Island ma teraz remis z kolegą z drużyny Nico Lodeiro pod względem liczby bramek wśród aktywnych graczy MLS, a były Sounder Will Bruin i obecny napastnik Rave Green Raúl Ruidíaz obaj mają po dziewięć bramek w fazie play-off i prowadzą MLS.

Pięć goli Morrisa przeciwko FC Dallas w fazie play-off MLS Cup daje trzeci najlepszy wynik zdobyty przez zawodnika przeciwko jednemu przeciwnikowi. Były napastnik MLS Carlos Ruíz strzelił osiem goli w play-offach przeciwko Kolorado, a Roy Lassiter należy do tej kategorii z 11 golami w play-offach przeciwko Columbus.

Zaczynając dzisiejszego wieczoru na prawym skrzydle, Cristian Roldan jest rekordzistą pod względem większości występów w fazie play-off MLS Cup wśród zawodników z pola Rave Green (26 występów w fazie play-off), przewyższając swojego byłego kolegę z drużyny Osvaldo Alonso. Bramkarz Stefan Frei prowadzi we wszystkich drużynach Sounders z 30 występami w fazie play-off.

30 występów Stefana Frei w fazie play-off MLS Cup plasuje się na czwartym miejscu w historii ligi. Były zawodnik MLS, Kevin Hartman, prowadzi w tej kategorii z 49 występami w fazie play-off.

Rekord trenera Briana Schmetzera w fazie play-off MLS Cup poprawia się do 16-5-3, co utrzymuje go na trzecim miejscu w historii MLS. W klasyfikacji wszech czasów play-offów wyprzedzają go były główny trener Sounders FC Sigi Schmid (26-16-8) i Bruce Arena (35-14-6).