Revs zremisowali 2:2 w Chicago i oficjalnie zakwalifikowali się do play-offów Audi MLS Cup.

Niesamowity mecz pomiędzy New England Revolution i Chicago Fire FC! Obie drużyny zmierzyły się ze sobą w sobotni wieczór na Soldier Field, a wynik był elektryzujący. Przegrywająca rewolucja zdołała wrócić i zremisować 2:2. Oszałamiający scenariusz, który podekscytował obecnych kibiców.

Porywający mecz

Mecz rozpoczął się spokojnie, z licznymi szansami z obu stron. Earl Edwards Jr., bramkarz Revolution, w pierwszych minutach meczu wykonał kilka efektownych obron. Jednak to Tomás Chancalay otworzył wynik dla Nowej Anglii mocnym strzałem, który zmylił bramkarza Chicago, Chrisa Brady’ego.

Niestety przewaga ta nie trwała długo, gdyż Brian Gutiérrez szybko wyrównał dla Chicago. W drugiej połowie Gastón Giménez dał Fire prowadzenie, strzelając wspaniałego gola w 54. minucie. Zespół Revolution nie poddał się jednak i jego kapitan Carles Gil w 59. minucie wyrównał, zdobywając dziewiątego gola w sezonie. Prawdziwe osiągnięcie Gila, który w ogromnym stopniu przyczynił się do poprawy wyników swojego zespołu w tym sezonie.

Revolution kwalifikuje się do play-offów

Dzięki temu losowaniu Revolution zapewniło sobie miejsce w play-offach MLS Cup 2023. To już czwarty raz w ciągu pięciu lat, gdy drużynie udało się zakwalifikować do play-offów. Niezwykły sukces tej drużyny, która jest zdeterminowana, aby w tym sezonie wspiąć się na wyżyny.

Następny mecz Nowej Anglii odbędzie się w sobotę, 30 września, na stadionie Gillette przeciwko Charlotte FC. Fani nie mogą się doczekać, aby ich zespół, który ma jedyny w lidze niepokonany bilans u siebie (10-0-4), nadal nabierał tempa.

Najważniejsze statystyki meczu

Carles Gil strzelił w tym meczu swojego dziewiątego gola w sezonie, co dało mu 22 gole i asysty w tym sezonie. Imponujący występ, który plasuje go w gronie najlepszych zawodników ligi. Tomás Chancalay również strzelił w tym meczu swojego trzeciego gola w MLS. Kolejny kluczowy gracz rewolucji, który nadal błyszczy.

Na koniec należy zwrócić uwagę na niezwykły występ Earla Edwardsa Jr., bramkarza Nowej Anglii. W tym meczu zaliczył szósty z rzędu start i zanotował pięć ważnych obron. Prawdziwy filar zespołu.

Zespół Revolution ma jeszcze dwa mecze wyjazdowe, przeciwko Orlando City SC i Nashville SC, po czym wróci do domu, aby bronić swojego rekordu niepokonanych meczów z Charlotte FC. Fani nie mogą się doczekać, aż ich zespół będzie kontynuował swoją dynamikę i osiągał nowe szczyty w tym sezonie.