Remis 2:2 pomiędzy North Texas SC a Tacoma Defiance

North Texas SC (6-10-8, 27 punktów) i Tacoma Defiance (10-5-8, 42 punkty) zremisowali 2:2 po 90 minutach, a Tacoma wygrał rzut karny i zdobył dwa punkty w sobotę wieczorem na stadionie Choctaw.

Udane początki

To właśnie w tej grze Lautaro Taboada zanotował swój pierwszy start w północnym Teksasie. Argentyński napastnik zadebiutował 5 sierpnia przeciwko MNUFC2 w 64. minucie spotkania. Taboda podpisał kontrakt z North Texas SC 26 lipca.

Atakujący duet

Dzięki dwóm golom Tomasa Pondeca i Diego Garcíi, North Texas SC są tylko dwa gole od zdobycia setnego gola we wszystkich rozgrywkach na stadionie Choctaw. Klub przeniósł się do Arlington przed sezonem 2020 USL League One.

Następna gra

North Texas SC zmierzy się z Whitecaps FC II w piątek 25 sierpnia na BC Place. Gra rozpoczyna się o 21:30 CT na MLS Season Pass na Apple TV.

Wypowiedzi trenera

Opiekun trener John Gall wyraził zadowolenie z występu zespołu w drugiej połowie. Podkreślił znaczenie pewności siebie i determinacji w osiąganiu pozytywnych rezultatów. W rzutach karnych przyznał się do zmagań, ale powiedział, że drużyna musi dalej walczyć, aby uzyskać wyniki i zakwalifikować się do playoffów.

Mentalność zespołu

Gall podkreślił również, że celem zespołu jest zawsze bycie konkurencyjnym i wygrywanie z każdym zespołem. Powiedział, że zespół ma mentalność i determinację, aby być jednym z najlepszych zespołów w lidze.