Porażka Revs w pierwszym meczu w Filadelfii, powrót na stadion Gillette na mecz nr 2 8 listopada

Zespół New England Revolution poniósł porażkę w pierwszym meczu play-offów Audi MLS Cup 2023 przeciwko Philadelphia Union.

W pierwszym meczu serii do trzech zwycięstw pierwszej rundy New England Revolution została pokonana 3: 1 przez Związek Filadelfijski. Pomimo czwartego gola Gustavo Bou w fazie play-off, zdobytego w 68. minucie, różnicę zrobiły trzy bramki zdobyte przez Union w pierwszej połowie.

Nowa Anglia dominuje na początku

New England rozpoczęła mecz ofensywnie, kontrolując posiadanie piłki i zagrażając bramce Filadelfii. Trenowany w klubie zawodnik Noel Buck trafił w poprzeczkę w 9. minucie. Buck w swoim debiucie w fazie play-off wykorzystywał 100% podań. Jednak Filadelfia odwróciła losy meczu, strzelając pierwszego gola w meczu w 19. minucie.

Unia powiększa przewagę w pierwszej połowie

Po tym, jak recenzja wideo potwierdziła faul bramkarza Nowej Anglii Jacoba Jacksona na zawodniku Union, Dániel Gazdag wykorzystał rzut karny i dał gospodarzom prowadzenie. Następnie w 26. i 37. minucie Mikael Uhre i Nathan Harriel strzelili gola, zwiększając prowadzenie Filadelfii do trzech bramek przed przerwą.

Kontuzja Carlesa Gila komplikuje sytuację Nowej Anglii

Carles Gil, król strzelców Nowej Anglii (11 goli) i najwięcej asyst (15 asyst) w sezonie zasadniczym, został kilka razy sfaulowany na początku meczu i ostatecznie w 23. minucie został zmuszony do opuszczenia boiska z powodu kontuzji prawej nogi . Bobby Wood wszedł do gry, aby zastąpić Gila i tym samym rozegrał swój pierwszy mecz play-off z Revolution.

Bou zmniejsza lukę w drużynie Nowej Anglii

Nowa Anglia strzeliła swojego pierwszego gola w 68. minucie dzięki Giacomo Vrioniemu i Gustavo Bou. Vrioni zdołał przesunąć piłkę obok obrońcy Unii do Bou, któremu udało się zdobyć bramkę pomimo nacisków ze strony kilku obrońców przeciwnika. Wood był bliski zdobycia drugiego gola dla Nowej Anglii w 75. minucie, ale jego strzał przeleciał nad poprzeczką przez bramkarza Unii, Andre Blake’a.

Seria pierwszej rundy będzie kontynuowana w środę, 8 listopada, kiedy Filadelfia uda się do Nowej Anglii na mecz 2. Bilety są już w sprzedaży na Revolutionsoccer.net/tickets. Początek o 19:00 czasu wschodniego i wszystkie mecze Audi MLS Cup 2023 będą dostępne na żywo w ramach przepustki sezonowej MLS w Apple TV w języku angielskim i hiszpańskim. Mecz nr 2 będzie także transmitowany w całym kraju na antenach FS1 i FOX Deportes. Możesz także słuchać komentarzy radiowych Revolution w radiu ROCK 92,9 FM i 1260 AM Nossa Radio.