Porażka Inter Miami CF II z New York City FC II w podsumowaniu meczu.

Inter Miami II przegrał dziś po południu na stadionie DRV PNK z New York City FC II 2:3 w ostatnim meczu sezonu 2023 MLS NEXT Pro. W meczu padł gol w czwartym sezonie dla napastnika Milesa Perkovicha i gol w trzecim sezonie dla pomocnika Felipe Valencii.

Obiecujące otwarcie

W wyjściowym składzie na bramce znalazł się Cole Jensen; Tye Barton, Farid Sar-Sar, Nykolas Sessock i Israel Boatwright tworzyli obronę; Jack Pymm, Ricardo Montenegro i Santiago Morales rozpoczęli grę w pomocy; i napastnicy Alejandro Flores, Perkovich i Bryan Destin prowadzili atak Miami.

Herons otworzyli wynik w 16. minucie, a na prowadzenie wyszedł Perkovich, który posłał prawą nogą strzał w tył siatki.

Wyrównany mecz

Następnie w 25. minucie New York City FC II wyrównał po strzale prawą nogą Johna Denisa, któremu asystował Matt Myers. Do przerwy utrzymywał się wynik 1:1.

Druga połowa pełna wydarzeń

Miami dobrze rozpoczęło drugą połowę, od razu przejmując kontrolę nad meczem, a dzięki tej dynamice miejscowi zdołali wykorzystać przewagę nad Valencią, która weszła na drugą połowę i zdobyła drugiego gola dnia w 48. minucie lewego skrzydłem. – strzał nogą w lewy górny róg, po doskonałej piłce Pymma, który zanotował swoją pierwszą asystę w zawodowej karierze.

Kilka minut później drużyna NYCFC II zdobyła rzut karny, wyrównując wynik na 2:2 dzięki konwersji Matta Myersa. Zespół Miami utrzymywał wysoką intensywność i dobrze utrzymywał się przy piłce, zapewniając dobre podania i wszechstronną grę. Jednak goście odzyskali prowadzenie w 70. minucie po drugim golu Denisa.

Zwycięstwo na koniec sezonu

Wynik nie uległ zmianie aż do ostatniego gwizdka, a goście zwyciężyli 2:3.

Dzisiejszy mecz zakończył kampanię MLS NEXT Pro 2023, a Inter Miami II zakończył sezon pięcioma zwycięstwami, 17 porażkami i 6 remisami.