Porażka FC Cincinnati 2 z Inter Miami CF II na stadionie DRV PNK

W niedzielny wieczór na stadionie DRV PNK FC Cincinnati 2 przegrał 3:0 z Interem Miami CF II. Ta porażka nie zmienia niczego dla Konferencji Wschodniej, ponieważ Pomarańczowo-Niebiescy (7-15-4, 27 punktów) pozostają na 12. miejscu, a Czaple (5-16-5, 21 punktów) nadal zajmują 13. miejsce.

Szybka bramka dla Miami

Tye Barton otworzył wynik dla Miami swoim pierwszym golem w MLS NEXT Pro w 16. minucie po stałym fragmencie gry. Alejandro Flores oddał ostatnie podanie, zdobywając trzecią asystę w roku, kiedy znalazł Bartona po kontrolowanym podaniu i pierwszym zamiarze po dośrodkowaniu z dalszego słupka.

Miami powiększa przewagę przed przerwą

Miami podwoiło prowadzenie w 31. minucie dzięki drugiemu w sezonie golu Santiago Moralesa. Isaiah Boatwright asystował, sprowadzając atak Miami na prawą flankę, po czym podał w środek pola karnego, gdzie Morales odzyskał siły i zakończył akcję.

Trzeci gol rozładowuje napięcie

Herons objęli prowadzenie 2:0 do przerwy, a trzeciego gola strzelili dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Nykolas Sessock strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, po swoim trzecim strzale tego wieczoru minął Paula Waltersa i wpadł do siatki przeciwnej drużyny. Wysiłek Sessacka okazał się ostatnim golem w meczu.

Obiecujący debiut Connora Stouta i Ryana Bilala

Zawodnicy akademii FC Cincinnati Connor Stout i Ryan Bilal zadebiutowali w MLS NEXT Pro w niedzielny wieczór, wchodząc na boisko odpowiednio w 65. i 70. minucie.

FC Cincinnati 2 rozegra swój ostatni mecz u siebie w sezonie zasadniczym MLS NEXT Pro w następną niedzielę, 17 września, przeciwko Columbus Crew 2 na stadionie Scudamore Field na stadionie piłkarskim NKU. Mecz rozpocznie się o 18:00 czasu wschodniego i będzie można go oglądać na żywo w aplikacji Apple TV z przepustką sezonową MLS.

2. połowa: MIA 1 – 0 CIN

16′ – MIA: T. Barton (A. Flores)
31′ – MIA: S. Morales (I. Boatwright)
56′ – MIA: N. Sessock (S. Morales)

Składy zespołu

MIA: C. Jensen, N. Sessock, F. Sar-Sar, T. Barton, I. Boatwright (C. Abadia-Reda, 78′), S. Morales, J. Pymm (J. Convers, 65′), R. Czarnogóra, A. Flores (F. Valencia, 88′), C. Johnson (B. Destin, 65′), M. Perkovich (L. Meek, 78′)
Niewykorzystani rezerwowi: O. Finnerty, S. Garcia, S. Basabe, D. Martinez
Trener: Federico Higuaín

CIN: P. Walters, H. Conteh (C. Stout, 65′), J. Machado, K. Thomas, N. McHenry, M. Schenfeld, L. Tamarez (J. Mora, 65′), S. Adams, J. Castellano, P. Horton (R. Belal, 70′), B. Stitz
Niewykorzystani rezerwowi: H. Morse, N. Brice
Trener: Tyrone Marshall