Podsumowanie: Remis 1:1 Sounders z Minnesota United na wyjeździe.

W niedzielne popołudnie na Allianz Field w St. Paul w stanie Minnesota drużyna Seattle Sounders zremisowała z Minnesota United 1:1. Obrońca Sounders Yeimar otworzył wynik w pierwszej połowie, a następnie strzelił gola samobójczego w drugiej połowie.

Otwieracz Yeimara

Sounders objęli prowadzenie w 17. minucie, kiedy dobre podanie Nicolása Lodeiro z lewej strony skierowało Yeimara w środek pola karnego, a wysoki kolumbijski obrońca głową strzelił swojego drugiego gola w sezonie.

Najlepsza szansa Minnesoty w pierwszej połowie pojawiła się w 37. minucie, kiedy Michael Boxall uderzył głową z bliskiej odległości nad poprzeczką.

Yeimar wyrównuje przeciwko swojemu obozowi

Zespół Loons wyrównał w 56. minucie, kiedy Yeimar podniósł się i wybił piłkę z rzutu wolnego Emanuela Reynoso, ten jednak przypadkowo odbił piłkę i posłał ją obok Stefana Frei.

Niewykorzystane możliwości

Alex Roldan świetnie trafił w 63. minucie, kiedy dośrodkował z prawej strony pola karnego, a jego strzał lewą nogą obronił Dayne St. Clair.

Zaledwie pięć minut później Frei odpowiedział St. Clairowi po drugiej stronie bramki, kiedy ten rzucił się w lewo, zatrzymując szansę Hassaniego Dotsona.

Nouhou trafił do Jordana Morrisa w 75. minucie po świetnym podaniu w dalszy słupek, ale rodak z Mercer Island nie skierował go w stronę bramki.

Kluczowy zapis Frei

Frei wykonał kolejną zdecydowaną obronę w 86. minucie, kiedy rzucił się w prawo, aby odeprzeć potężny strzał lewą nogą Ismaela Tajouri-Shradiego, który wypadł na rzut rożny.