Frustrująca porażka Loonsa z SKC

W sobotni wieczór na Allianz Field odbył się decydujący mecz pomiędzy Minnesota United i Sporting Kansas City. Obie drużyny miały wszystko do zyskania, a kibice Loons byli bardzo wrogo nastawieni do gości. Niestety wynik nie był korzystny dla Minnesota United.

Trudny początek meczu dla Loons

Sporting KC od początku meczu stawiał na agresywną ofensywę. Jednak dzięki dobrej defensywie Bakaye DiBassy, ​​Michaela Boxalla, DJ Taylora i Ethana Bristowa, Loons zdołali utrzymać przeciwników w ryzach. Z drugiej strony w ataku Minnesota United brakuje precyzji podań, co prowadzi do kosztownych strat.

Lepszy występ w drugiej połowie

W drugiej połowie napastnicy Loons byli bardziej wnikliwi i stwarzali więcej problemów obronie Sportingu KC. Podania są bardziej precyzyjne, a Emanuel Reynoso stwarza zespołowi kilka okazji do zdobycia gola. Niestety, niewykorzystane okazje Teemu Pukkiego i Michaela Boxalla uniemożliwiły Loons objęcie prowadzenia.

Zwycięstwo Sportingu Kansas City

Ostatecznie Sporting Kansas City udało się strzelić gola w 84. minucie dzięki Gadiemu Kindze, skazując Minnesota United na porażkę. Ta porażka kończy passę 7 meczów bez porażki, a Loons będą musieli szybko zebrać siły przed kolejnym meczem z Los Angeles Galaxy.

Mecz z 20 września 2023 | Dzień MLS 33

Lokalizacja: Park Sportowy Godność Zdrowie | Carson, Kalifornia | Początek: 21:30