Często zadawane pytania: Format play-offów RSL 2023 Audi MLS Cup

Faza play-off Major League Soccer (MLS) zbliża się wielkimi krokami i oferuje intensywną rywalizację pomiędzy 16 najlepszymi drużynami. Faza ta, zwana Rundą Pierwszą, będzie rozgrywana w formacie „u siebie i na wyjeździe”, a drużyna z najwyższym rankingiem będzie miała przywilej gościć u siebie.

Tylko jeden zwycięzca na mecz

Każdy mecz Rundy Pierwszej będzie miał zwycięzcę. Nie będzie losowania ani ogólnego wyniku. Do półfinału konferencji awansuje drużyna, która jako pierwsza wygra dwa mecze. W sumie do rywalizacji awansuje osiem drużyn, po cztery z każdej konferencji.

W przypadku remisu: rzuty karne

Jeżeli mecz Rundy Pierwszej zakończy się remisem po regulaminowym czasie gry (90 minut), dogrywka nie zostanie rozegrana. Zwycięzcę wyłonią natychmiastowe rzuty karne.

Najlepszy z trzech

Do następnej fazy zakwalifikuje się drużyna, która jako pierwsza wygra dwa mecze. Z drugiej strony dla przegranego droga do play-offów się zakończy.

Półfinały konferencji

Zwycięzca każdej serii w rundzie pierwszej awansuje do półfinału konferencji. Ta faza zostanie rozegrana w formie meczu pucharowego, w którym każda drużyna zagra u siebie, jeśli uzyska lepszą pozycję w rankingu. W przypadku remisu w regulaminowym czasie gry, rozegrane zostaną w całości dwie 15-minutowe dogrywki. Jeżeli po zakończeniu dogrywki wynik nadal będzie równy, zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze rzutów karnych.

Finał Pucharu MLS

Finał Pucharu MLS odbędzie się 9 grudnia o 16:00 czasu wschodniego (ET). Finalistka, która zgromadziła najwięcej punktów w sezonie zasadniczym, będzie miała przewagę w zakwalifikowaniu się do finału. Jeśli obaj finaliści zdobędą tę samą liczbę punktów, do finału trafi drużyna z największą liczbą zwycięstw – lub w przypadku remisu w tej kategorii – z lepszą różnicą bramek.